קהילה מטיילת ע"ש יוחאי ( ג'וחא ) קלנגל  הי"ד , על מה ולמה !!

והמעשה שהיה כך היה-

אנו גמלאי מתנ"ס ליאו באק בחיפה , יוצאים מידי חודש לטיולים ברחבי הארץ היפה והמדהימה שלנו.

בחודש אוקטובר 2014 , לאחר מבצע צוק איתן יצאנו לסיור עוטף עזה כאשר בתוכנית היה גם ביקור באנדרטת אנזא"ק ( אנדרטה לזכר החיילים האוסטרלים שלחמו בארץ במלחמת העולם הראשונה בצבאות אלנבי).

בהיותנו במקום פנה אלי המדריך, נחמני, ושאל אותי אם אני מסכים שיביא קצין צה"ל שיספר על האזור, כמובן שהסכמתי, ואחרי כמה דקות הופיע ג'יפ וממנו ירד קצין מאובזר מכף רגל עד ראש ועלה לאנדרטה. שאלנו כמובן לשמו ואמר ששמו יוחאי, והחל לספר על האזור, ואנו כמובן סבים וסבתות צילמנו אותו מכל עבר ושאלנו המון שאלות עליו ועל חייליו, על האוכל ועל הלינה, וכשסיים ירד מהאנדרטה ניכנס לג'יפ ונסע.

ואנו תחת הרושם העצום המשכנו בסיורנו וחזרנו לחיפה.

ב-29/1/15 , בהיותי ברכבת קיבלתי טלפון מאחת המטיילות שהביאה לידיעתי כי קצין וחייל נפלו בהר דב בפעילות מבצעית ושהיא חושבת שהקצין זה אותו יוחאי שדיבר איתנו באנדרטת אנזא"ק וביקשה ממני לברר ,

ביררתי בדרכי והוברר לי כי הנופל הינו אכן סרן יוחאי קלנגל.

התקשרתי למספר חברים שצילמו את האירוע ואת כל התמונות העלנו לפייסבוק עם בקשה להיפגש עם המשפחה. בתום השבעה התקשר אלי אמיר אחיו של יוחאי וסוכם כי משלחת תגיע לבית המשפחה ביום שלישי אחרי השבעה.

באתו יום יצאנו משלחת של שבעה מטיילים למפגש עם המשפחה והבאנו איתנו את מירב התמונות שצולמו באותו אירוע וגם תמונה אחת גדולה שציינה יותר מכל את פגשתנו עם יוחאי.

במפגש עם המשפחה סיפרנו על המפגש שהיה לנו עם יוחאי ועל רצוננו להנציח את שמו, באותו שלב לא ידענו איך, קיבלנו את הסכמת המשפחה וסוכם שכל דרך שתיבחר תובא לידיעתם. וכך נפרדנו תוך דגש חזק משני הצדדים להיפגש שוב .

בישיבה שערכנו במתנ"ס חברי ועדת קהילה מטיילת הוחלט לשנות את שם הקהילה, לקהילה מטיילת ע"ש רס"ן יוחאי (ג'וחא) קלנגל ז"ל.

לאחר הישיבה ביקשנו את הסכמת המשפחה וזו אושרה מייד.

כן הוחלט שהטיול הראשון לעונת 2015-16 יהיה לגוש

עציון ושם נקיים, כל הקהל, מפגש עם המשפחה.

בתאריך 3/9/15  יצאנו לסיור הראשון של עונה זו לסיור בגוש עציון, בסיור זה היו כמאה איש.

לאחר ארוחת הצהריים בבית ספר שדה בגוש נפגשנו עם המשפחה כאשר כל הנוכחים היו עם כובעים לבנים עליהם הכיתוב "קהילה מטיילת ע"ש יוחאי (ג'וחא) קלנגל ז"ל".

ההתרגשות הייתה גדולה מאוד, סיפרתי לקהל ולמשפחה על המפגש שלנו עם יוחאי והמשפחה בהתרגשות עצומה שיבחו את מפעל ההנצחה וביקשו לשתף פעולה גם בהמשך.

מאז אותו אירוע מיידי חודש יוצאת הקבוצה המדהימה הזו לטיולים בארץ ובכל טיול מוזכר שמו של יוחאי.

מתחילת העונה ועד רגע זה יצאנו  לחמישה טיולים ובכל טיול יוצאים שני אוטובוסים שהם כמאה איש בכל פעם.

מפעל ההנצחה חשוב לכולם וכך נמשיך.

 באהבה רבה-

שיקו ברוך,

רכז קהילה מטיילת

מתנ"ס ליאו באק

חיפה