החברים של ג'וחא- עפים עם הנוער קדימה

החברים של ג'וחא פועלת לאורו של חברנו רס"ן יוחאי קלנגל ז"ל שנהרג ב2015 בגבול לבנון. בנערותו היה ג'וחא נער מאתגר ושובב שלא תמיד התאים למסגרות הקיימות ובעת שירותו בחר להקדיש את כל כולו למען האחר.

העמותה פועלת לקידום בני נוער למסוגלות עצמית ופונה לבני נוער הנמצאים בסיכון קל-בינוני דרך מתן אחריות, מעורבות חברתית, ודמות משמעותית. דמותו של ג'וחא מעוררת השראה בקרב הנוער ומעודדת אותם לקחת אחריות, לשאוף למצוינות, לעשות ולתת למען האחר – כל אחד בדרך המתאימה לו.
ייחודיות העמותה בפעילויות חוויתיות המתקיימות בשילוב המסגרת הפורמאלית והבלתי פורמאלית ומעודדות את בני הנוער לבלוט, להצטיין ולקדם את עצמם ואת הסביבה שלהם ובשפתו של ג'וחא: "לעוף איתם קדימה"
כיום קיימים כ-120,000 נערים ונערות הנחשבים כנוער בסיכון קל- בינוני ואינם מוצאים את מקומם בחברה ובבית הספר, או באים ממשפחות קשות יום ומסביבות מגורים בעייתית. בני נוער אלה מתמודדים עם קשיים חברתיים ובעיות גיל ההתבגרות, דכאונות ושימוש בסמים ובאלכוהול ולא מקבלים מענה כי נמצאים ברמת סיכון ביניים כאשר קבוצת השווים שלהם בולטים מהם.
אנחנו מאמינים שכל מה שהנוער צריכים זו אחריות ומישהו שמאמין בהם, בשביל להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם. דרך הסיפור של ג'וחא ופעילות העמותה- ניתן להביא אותם למסלול של הצטיינות ועשייה למענם ולמען החברה. העמותה פועלת באיזור ירושלים, גוש עציון, בית שמש ופתח תקווה